Large Animals Winners


Beef

Madyson Alvernaz, Hilltop 4-H


Beef – Supreme Champion

Payton Duarte, Pleasant Acres 4-H


Beef – Reserve Supreme Champion

Madyson Alvernaz, Hilltop 4-H


4-H Beef – Champion

Lindsey Meeks, Campbell FFA


FFA Beef – Champion

Maddie Beckwith, Hilltop 4-H


4-H Beef – Res. Champ.

Dylan Johnson, Gilroy FFA


FFA Beef – Res Champion

Colton Della Nina, Pacheco Pass 4-H


4-H Beef – Showmanship Beginning

Emiliano Yanez, Pacheco Pass 4-H


4-H Beef – Showmanship Novice

Madyson Alvernaz, Hilltop 4-H


4-H Beef – Showmanship Advanced

Kendall Driscoll, Gilroy FFA


FFA Beef – Showmanship Novice

Sydney Stutzman, Morgan Hill FFA


FFA Beef – Showmanship Advanced

Madyson Alvernaz, Hilltop 4-H


Beef – Champion Bred & Fed

Payton Duarte, Pleasant Acres 4-H


Beef – Champion Bred & Owned

Not Awarded Yet


Beef – Champion Carcass Steer

Not Awarded Yet


Beef – Open Carcass Beef

Sydney Stutzman, Morgan Hill FFA


Beef – Supreme Showman


Dairy Cow

Holly Driscoll, Gilroy FFA


Dairy Cow – Champion Registered Dairy

Maddie Beckwith, Hilltop 4-H


Dairy Cow – Champion Grade Dairy

Sydney Stutzman, Morgan Hill FFA


Dairy Cow – Res Champion Grade Dairy

Simon Silva, Pacheco Pass 4-H


Dairy Cow – Showmanship Beginning

Isaiah Silva, Pacheco Pass 4-H


Dairy Cow – Showmanship Novice

Maddie Beckwith, Hilltop 4-H


Dairy Cow – Showmanship Advanced

Sydney Stutzman, Morgan Hill FFA


FFA Dairy Cow – Showmanship Advanced

Maddie Beckwith, Hilltop 4-H


Dairy Cattle- Supreme Showman


Dairy Goat

Lily Kate Jones, San Martin 4-H


Dairy Goat – Best Doe in Show

Emily Bond, Rolling Hills 4-H


Dairy Goat – Reserve Doe in Show

Ayla Sonnem, San Martin 4-H


Dairy Goat – Showmanship Beginning

Lily Kate Jones, San Martin 4-H


Dairy Goat – Showmanship Novice

Emily Bond, Rolling Hills 4-H


Dairy Goat – Showmanship Advanced

Emily Bond, Rolling Hills 4-H


Dairy Goat Youth Award


Horse

Payton Duarte, Pleasant Acres 4-H


Horse – High Point Beginning Rider

Kristyna Dolnik, Coyote Crest 4-H


Horse – High Point Green Horse

Colton Della Nina, Pacheco Pass 4-H


Horse – High Point Junior Rider

Emily Arellano, Coyote Crest 4-H


Horse – High Point Senior Rider

Payton Duarte, Pleasant Acres 4-H


Horse – Showmanship Beginning

Payton Duarte, Pleasant Acres 4-H


Horse – Showmanship Novice

Emily Arellano, Coyote Crest 4-H


Horse – Showmanship Advanced

Emma Paolini, Gilroy FFA


Horse – Showmanship Advanced – No Year

Parker Simon, Morgan Hill FFA


Horse – Class – Superior Horse


Market Goat

Jacob Dude, Adams 4-H


Market Goat – Supreme Champion

Wesley Stewart, Campbell FFA


Market Goat – Reserve Supreme Champion

Jacob Dude, Adams 4-H


4-H Market Goat – Champion

Wesley Stewart, Campbell FFA


FFA Market Goat – Champion

Sofiana Dube, Adams 4-H


4-H Market Goat – Reserve Champion

Caterina Correia, Gilroy FFA


FFA Market Goat – Reserve Champion

Noah Gonzales, Sunset 4-H


4-H Market Goat – Showmanship Beginning

Noah Gonzales, Sunset 4-H


4-H Market Goat – Showmanship Novice

Yahir Munoz, Pacheco Pass 4-H


Market Goat – Showmanship Advanced

Caitlyn Correia, Gilroy FFA


FFA Market Goat – Showmanship Novice

Wesley Stewart, Campbell FFA


FFA Market Goat – Showmanship Advanced

Yahir Munoz, Pacheco Pass 4-H


Market Goat – Champion Bred & Owned

Wesley Stewart, Campbell FFA


Market Goat – Champion Bred & Fed

Yahir Munoz, Pacheco Pass 4-H


Market Goat – Supreme Showman


Sheep

Maya Arcay, San Martin 4-H


Sheep – Supreme Champion

Emma Paolini, Gilroy FFA


Sheep – Reserve Supreme Champion

Maya Arcay, San Martin 4-H


4-H Sheep – Champion

Emma Paolini, Gilroy FFA


FFA Sheep – Champion

Chloe Diaz, Adams 4-H


4-H Sheep – Reserve Champion

Wesley Stewart, Campbell FFA


FFA Sheep – Reserve Champion

Lily Doty, San Benito County


4-H Sheep – Showmanship Beginning

Rhedyn Arnett, El Sereno 4-H


4-H Sheep – Showmanship Novice

Chloe Diaz, Adams 4-H


4-H Sheep – Showmanship Advanced

Ximena Trujillo, Gilroy FFA


FFA Sheep – Showmanship Novice

Wesley Stewart, Campbell FFA


FFA Sheep – Showmanship Advanced

Kendall Driscoll, Gilroy FFA


Sheep – County Bred and Owned

Maya Arcay, San Martin 4-H


Sheep – County Bred and Fed

Wesley Stewart, Campbell FFA


Sheep – Supreme Showman


Swine

Kyle Jordan, Pleasant Acres 4-H


Swine – Supreme Champion

Wesley Stewart, Campbell FFA


Swine – Reserve Supreme Champion

Kyle Jordan, Pleasant Acres 4-H


4-H Swine – Champion

Wesley Stewart, Campbell FFA


FFA Swine – Champion

Jessica Chacon, San Martin 4-H


4-H Swine – Reserve Champion

Lucas Epling, Campbell FFA


FFA Swine – Reserve Champion

Jacob Harper, Rolling Hills 4-H


4-H Swine – Showmanship Beginning

Sutton Simons, Adams 4-H


4-H Swine – Showmanship Novice

Jessica Chacon, San Martin 4-H


4-H Swine – Showmanship Advanced

Carley Love, Campbell FFA


FFA Swine – Showmanship Novice

Parker Simons, Morgan Hill FFA


FFA Swine – Showmanship Advanced

Holly Driscoll, Gilroy FFA


Swine – Champion Bred & Owned

Parker Simons, Morgan Hill FFA


Swine – Supreme Showman


Large Animal Master Showmanship

Rhedyn Arnett, El Sereno 4-H


4-H Master Showmanship – Large Animal Novice

Maddie Beckwith, Hilltop 4-H


4-H Master Showmanship – Large Animal Advanced

Caitlyn Correia, Gilroy FFA


FFA Master Showmanship – Large Animal Novice

Emma Paolini, Gilroy FFA


FFA Master Showmanship – Large Animal Advanced


SUBSCRIBE

Subscribe to get news on all upcoming events and Fair Updates.